Salīdzinātas FeSi75, FeSi72, FeSi65 ferosilīcija kategorijas: Iepirkuma rokasgrāmata tērauda ražošanai un liešanai
Ferosilīcijs ir visplašāk patērētais dzelzs sakausējums globālajā tērauda ražošanā - uz vienu metrisko tonnu saražotā neapstrādātā tērauda tiek izmantoti aptuveni 5 kg FeSi. Bet ne visi ferosilīcijs ir vienādi. Trīs šeit aplūkotās kategorijas - FeSi75, FeSi72 un FeSi65 - atšķiras pēc silīcija satura, alumīnija ierobežojumiem un piemaisījumu profiliem. Šajā rakstā ir sniegts tehnisks salīdzinājums, kura pamatā ir GB/T 2272-2020, Ķīnas nacionālais ferosilīcija standarts, un nozares prakse, lai iepirkumu vadītāji varētu norādīt savam procesam pareizo pakāpi.
Key Takeaways
FeSi75 (Si ir lielāks vai vienāds ar 75%, Al 0,1–2,0% atkarībā no apakšklases)ir izcila izvēle augstas -tērauda deoksidācijai, kaļamā čuguna inokulācijai un elektrotēraudam -, kur ir svarīga stingra iekļaušanas kontrole.
FeSi72 (Si lielāks vai vienāds ar 72%, Al mazāks vai vienāds ar 2,0%)ir ekonomisks darba zirgs standarta oglekļa tērauda, armatūras un konstrukciju tērauda ražošanai. Tas nodrošina aptuveni 96% FeSi75 silīcija vienību ar zemāku cenu par tonnu.
FeSi65 (Si lielāks vai vienāds ar 65%, Al mazāks vai vienāds ar 2,0–3,0%)ir budžeta iespēja lielapjoma deoksidācijai mazāk prasīgos kausējumos. Augstākas silīcija kategorijas var daļēji aizstāt ar FeSi65, ja Si specifikācijas mērķi ir elastīgi.
Daļiņu izmēra izvēle ir{0}}atkarīga no procesa.10–50 mm ir standarta EAF/BOF tērauda ražošanai; 3–10 mm lietuves inokulācijai; 0–3 mm stieplēm ar serdi. Nepareiza izmēra izmantošana samazina silīcija atgūšanu un palielina izmaksas.
Zemas-alumīnija apakš- kategorijas (Al mazāks vai vienāds ar 0,5%, mazāks vai vienāds ar 0,1%)ir būtiski gultņu tēraudam, atsperu tēraudam un elektrotēraudam, kur Al₂O3 ieslēgumi pasliktina noguruma kalpošanas laiku un virsmas kvalitāti. Izmaksu piemaksa ir pamatota ar samazinātām noraidīšanas likmēm.
| Kāda ir ferosilīcija cena?Ķīnas ferosilīcija eksporta cenas 14. jūlijā // Ferrosilīcija cena šodien // Ferrosilīcija gabaliņu cena | ||||
| Mērvienība: USD/t | ||||
| produkts | Zīmols | Citāts | Pacelšanās un kritums | Piezīme |
| Ferosilīcijs | 72 | 1000-1030 | -- | FOB Tjandzjiņas osta |
| Ferosilīcijs | 75 | 1080-1100 | -- | FOB Tjandzjiņas osta |
| Kāda ir ferosilīcija cena?Īpašas ferosilīcija cenas Ķīnā 14. jūlijā // Ferrosilīcija cena par tonnu // Ferro Silicon Factory | |||||
| Mērvienība: juaņa/tonna, dabīgs bloks, cena no rūpnīcas skaidrā naudā, ieskaitot{0}}nodokļus | |||||
| Zema alumīnija ferosilīcija galvenā cena Ķīnā | |||||
| Produkta nosaukums | Specifikācija | apgabalā | cena | Pacelšanās un kritums | Piezīme |
| Zema alumīnija ferosilīcijs | Si75Al<0.1 | Qinghai | 6700-6750 | -- | Rūpnīcas cena ar nodokli |
| Zema alumīnija ferosilīcijs | Si75Al<0.5 | Qinghai | 6400-6450 | -- | Rūpnīcas cena ar nodokli |
| Zema alumīnija ferosilīcijs | Si75Al<0.1 | Iekšējā Mongolija | 6700-6750 | -- | Rūpnīcas cena ar nodokli |
| Zema alumīnija ferosilīcijs | Si75Al<0.5 | Iekšējā Mongolija | 6400-6450 | -- | Rūpnīcas cena ar nodokli |
| Piezīme: Iepriekš minētās cenas ir tikai atsauces. Uzņēmumi var noteikt cenas atbilstoši saviem apstākļiem. | |||||

Vai jums ir nepieciešams jūsu specifikācijai atbilstošs ferosilīcija piedāvājums?
Nosūtiet mums savu nepieciešamo pakāpi (FeSi75/72/65), Al limitu, daļiņu izmēru un ikmēneša apjomu. Mēs atgriezīsim COA-nodrošinātu piedāvājumu vienas darbadienas laikā.
E-pasts:market@zanewmetal.com· WhatsApp: +86 155 1882 4805
1. Ferrosilīcija īsumā: kas tas ir un kāpēc tas ir svarīgi
Ferosilīcijs (FeSi) ir dzelzs -silīcija sakausējums, ko iegūst, karbotermiski reducējot kvarcu (SiO₂) dzelzs-nesošu materiālu klātbūtnē iegremdētā elektriskā loka krāsnī. Silīcija saturs komerciālajā FeSi svārstās no 15% līdz 95%, un 65–75% diapazons veido lielāko daļu tērauda ražošanas un lietuvju patēriņa.
Tērauda ražošanā ferosilīcijs pilda divas galvenās funkcijas:deoksidācija(izšķīdušā skābekļa noņemšana no kausēta tērauda, lai novērstu porainību un oksīdu ieslēgumus) unleģēšana(pievienojot silīciju, lai sasniegtu mērķa mehāniskās un magnētiskās īpašības). Lietuvēs FeSi darbojas arī kāinokulants- veicina smalka, vienmērīgi sadalīta grafīta veidošanos čugunā - un kā magnija-ferosilīcija sastāvdaļumezglu veidotājikaļamā čuguna ražošanai.
ZhenAn International, kuras galvenā mītne atrodas Anjanā, Henaņas provincē, Ķīnā, piegādā ferosilīciju visās trīs kategorijās no divām ražošanas bāzēm, kuru kopējā platība ir 30 000 m², ar gada jaudu 150,000+ metriskās tonnas. Uzņēmumam ir ISO 9001:2015 sertifikāts, un tas nodrošina SGS{7}}pārbaudītus sūtījumus uz vairāk nekā 100 valstīm.
2. Ķīmiskais sastāvs: FeSi75 pret FeSi72 pret FeSi65
Zemāk esošajā tabulā ir parādīts tipiskais ķīmiskais sastāvs trim kategorijām. FeSi75 ir bagātākā alumīnija apakškategorijas struktūra saskaņā ar GB/T 2272-2020, kas atspoguļo tā izmantošanu augstas-vērtības tērauda lietojumos, kur iekļaušanas kontrole ir ļoti svarīga. FeSi72 un FeSi65 ir mazāk apakškategoriju iespēju, un tie ir orientēti uz lielapjoma deoksidāciju.
| Elements | FeSi75 (standarta) | FeSi72 | FeSi65 |
|---|---|---|---|
| Silīcijs (Si) | Lielāks vai vienāds ar 75,0% | Lielāks vai vienāds ar 72,0% | Lielāks vai vienāds ar 65,0% |
| Ogleklis (C) | Mazāks vai vienāds ar 0,20% | Mazāks vai vienāds ar 0,20% | Mazāks vai vienāds ar 0,20% |
| Fosfors (P) | Mazāks vai vienāds ar 0,035% | Mazāks vai vienāds ar 0,035% | Mazāks vai vienāds ar 0,04% |
| Sērs (S) | Mazāks vai vienāds ar 0,025% | Mazāks vai vienāds ar 0,025% | Mazāks vai vienāds ar 0,03% |
| Mangāns (Mn) | Mazāks vai vienāds ar 0,40% | Mazāks vai vienāds ar 0,50% | Mazāks vai vienāds ar 0,50% |
| Hroms (Cr) | Mazāks vai vienāds ar 0,30% | Mazāks vai vienāds ar 0,50% | Mazāks vai vienāds ar 0,50% |
Avots: komerciālās specifikācijas atbilstoši GB/T 2272-2020, apstiprinātas saskaņā ar piegādātāja dzirnavu sertifikātiem. Vērtības atspoguļo standarta atzīmi; stingrāki limiti pieejami pēc pieprasījuma. FeSi75 alumīnija ierobežojumi ir atkarīgi no apakšklases izvēles — skatiet 2. tabulu.
2.1. FeSi75 alumīnija apakšklases (GB/T 2272-2020)
Alumīnijs ir vissvarīgākais kontrolējamais piemaisījums, jo alumīnija atlikums veido cietus Al₂O3 ieslēgumus, kas samazina gultņu tērauda noguruma ilgumu, rada virsmas defektus lokšņu izstrādājumos un nepārtrauktas liešanas laikā aizsprosto iegremdētās ieejas sprauslas. GB/T 2272-2020 nosaka piecas FeSi75 alumīnija apakškategorijas, katrai no tām ir pakāpeniski stingrāki ierobežojumi:
| Apakš-atzīme | Alumīnijs (Al) Maks | Tipisks pielietojums |
|---|---|---|
| FeSi75Al0.1 | Mazāks vai vienāds ar 0,10% | Elektriskais tērauds, īpaši-tīrs gultņu tērauds, īpaši sakausējumi |
| FeSi75Al0,5 | Mazāks vai vienāds ar 0,50% | Gultņu tērauds, atsperu tērauds,{0}}augstas kvalitātes konstrukcijas tērauds |
| FeSi75Al1.0 | Mazāks vai vienāds ar 1,0% | Vispārējs leģēts tērauds, cauruļvadu tērauds, spiedtvertņu tērauds |
| FeSi75Al1.5 | Mazāks vai vienāds ar 1,5% | Oglekļa konstrukcijas tērauds, armatūra, stieples stienis |
| FeSi75Al2.0 | Mazāks vai vienāds ar 2,0% | Vispārēja deoksidācija, kur iekļaušanas kontrole nav kritiska |
Avots: GB/T 2272-2020. Apakšklasēm Al0.5 un Al0.1 ir augstāka cena — parasti par 5–10% virs standarta FeSi75 -, kas atspoguļo ražošanas laikā nepieciešamo papildu attīrīšanu.
Attiecībā uz FeSi72 un FeSi65 alumīnijs parasti tiek norādīts kā viens maksimālais ierobežojums (mazāks vai vienāds ar 2,0% FeSi72, mazāks vai vienāds ar 2,0–3,0% FeSi65), nevis kā atsevišķas apakškategorijas. Ir pieejami pielāgoti zemi-Al varianti FeSi72, taču tie ir retāk sastopami.
3. Deoksidācija: kā silīcija saturs ietekmē veiktspēju
Kad izkausētam tēraudam pievieno ferosilīciju, silīcijs reaģē ar izšķīdušu skābekli atbilstoši reakcijai:
2FeO + Si → 2Fe + SiO₂
Izgatavotais silīcija dioksīds (SiO₂) ir mazāk blīvs nekā šķidrais tērauds un peld sārņu slānī. Jo augstāks ir silīcija saturs ferosilīcijā, jo vairāk skābekļa tas var izvadīt uz kilogramu pievienotā sakausējuma.
3.1. Praktisks silīcija vienību salīdzinājums
Iepirkuma nolūkos aprēķinietizmaksas par piegādāto silīcija vienībunevis izmaksas par tonnu sakausējuma. Viena metriskā tonna katras kategorijas nodrošina šādas aptuvenas silīcija vienības (pieņemot minimālo Si saturu):
| Novērtējums | Si Piegādāts pa MT | Relatīvais FeSi patēriņš (lai nodrošinātu vienādu Si) |
|---|---|---|
| FeSi75 | 750 kg | 1,00 × (bāzes līnija) |
| FeSi72 | 720 kg | 1.04× (+4%) |
| FeSi65 | 650 kg | 1.15× (+15%) |
Vērtības, kuru pamatā ir minimālais silīcija saturs atbilstoši komerciālajai specifikācijai. Faktiskais silīcija atgūšanas ātrums (parasti 70–92%) ir atkarīgs arī no pievienošanas laika, vannas temperatūras un maisīšanas apstākļiem - faktoriem neatkarīgi no izvēlētās kvalitātes.
Silīcija atgūšana- pievienotā silīcija procentuālais daudzums, kas faktiski nonāk tēraudā -, svārstās no aptuveni 70% agrīnai cietai pievienošanai līdz 85–92% vēlīnai šķidrai-tērauda pievienošanai vai injekcijai caur serdeņu stiepli. Salīdzinot kategorijas, piemērojiet rūpnīcas vēsturisko reģenerācijas līmeni teorētiskajam silīcijam, kas piegādāts uz tonnu, lai novērtētu faktiskās izmaksas uz vienu atgūtā silīcija kilogramu.
4. Liešanas pielietojumi: inokulācija un mezgliņu veidošana
Čuguna ražošanā ferosilīcija loma mainās no deoksidācijas uzmikrostruktūras kontrole. Ir svarīgas divas atšķirīgas funkcijas:
4.1. Inokulācija
Pievienojot izkausētam čugunam tieši pirms ieliešanas, ferosilīcijs veicina smalku, vienmērīgi sadalītu -A tipa grafīta pārslu (pelēkajā čugunā) vai grafīta mezgliņu (kaļamā čuguna) veidošanos. Tas uzlabo stiepes izturību, samazina dzesēšanas dziļumu un nodrošina konsekventākas mehāniskās īpašības visā liešanas daļā. FeSi75 ir standarta inokulants, jo tā augstais silīcija saturs nodrošina ātru šķīšanu un spēcīgu grafitizācijas efektu ar minimālu pievienošanas tilpumu.
4.2. Nodulizācija (kaļamais čuguns)
Ferosilīcijs kalpo kā nesēja sakausējums magnija -ferosilīcija (MgFeSi) mezgliņos -, kas parasti satur 5–9% Mg, 42–48% Si un līdzsvara dzelzi. FeSi bāze nodrošina silīciju, kas nepieciešama grafīta veicināšanai, savukārt magnijs veicina grafīta sferoidizāciju no pārslām līdz mezgliņiem. FeSi75 ar zemu alumīnija saturu (mazāk nekā vai vienāds ar 1,0%) ir vēlams mezgliņu ražošanā, jo alumīnija pārpalikums traucē magnija atgūšanu.
| Pieteikums | Ieteicamā pakāpe | Tipisks izmērs | Atslēgas specifikācija |
|---|---|---|---|
| Pelēkā dzelzs inokulācija | FeSi75 | 3-10 mm | Si ir lielāks vai vienāds ar 75%, Al mazāks vai vienāds ar 1,5%, Ca 0,5–1,5% (labvēlīgs) |
| Kaļamā čuguna inokulācija | FeSi75 | 1-6 mm | Si ir lielāks vai vienāds ar 75%, Al mazāks vai vienāds ar 1,0%, vēlams zems Ti |
| Nodulizatora bāzes sakausējums | FeSi75 (zems Al) | 10-30 mm | Si 42–48% (MgFeSi), Al Mazāks vai vienāds ar 1,0% |
| Vispārējā lietuvju deoksidācija | FeSi72 vai FeSi65 | 8-15 mm | Standarta komerciālā specifikācija |
Lai uzlabotu inokulācijas efektivitāti, liešanai{0}}īpašās ferosilīcija kategorijas var ietvert kontrolētu kalcija līmeni (0,5–2,0%). Pirms pasūtīšanas apstipriniet šīs prasības ar lietuves metalurgu.
5. Daļiņu izmēra izvēle pēc procesa
Daļiņu izmērs ietekmē šķīdināšanas ātrumu, silīcija atgūšanu, putekļu veidošanos un apstrādes loģistiku. Zemāk esošajā tabulā ir attēlots katrs izplatītākais ferosilīcija izmēru diapazons atbilstoši tā standarta procesa pielietojumam:
| Izmēru diapazons | Process | Pamatojums |
|---|---|---|
| 0–3 mm (pulveris/smalki) | Stieples pildījums ar serdi, pulvera iesmidzināšana | Smalks daļiņu izmērs nodrošina vienmērīgu iepakojuma blīvumu tērauda apvalkā un ātru izšķīšanu kausējumā pēc injekcijas. |
| 1-3 mm | Sekundārā metalurģija, precīzā liešana | Ātra izšķīšana vēlīnās{0}}posma kompozīcijas apgriešanai. Plānās -sienu precīzijas lējumos (sienas<10 mm), fine powder improves density by ~30%. |
| 3-10 mm | Liešanas inokulācija, vidējas krāsnis | Līdzsvarots šķīdināšanas ātrums nodrošina vienmērīgu sadalījumu kausā pirms ieliešanas. Standarts inokulācijai ar kausu dzelzs lietuvēs. |
| 10-50 mm | EAF, BOF, kausa krāsns (standarta tērauda ražošanai) | Visplašāk norādītais izmērs pasaulē. Daļiņas izšķīst kontrolētā ātrumā, panāk dziļu deoksidāciju un ir viegli apstrādājamas un uzlādējamas ar parasto aprīkojumu. |
| 50-100 mm | Lielas krāsnis, lielapjoma uzlāde | Samazina oksidācijas zudumus uzlādes laikā. Nepieciešams ilgāks šķīšanas laiks; piemērots krāsnīm ar pietiekamu uzturēšanās laiku un maisīšanu. |
| Dabisks bloks (-sasmalcināts) | Vispārīgam mērķim,{0}}vietnes izmēra noteikšana | Zemākas izmaksas (bez precīzas skrīninga). Šai opcijai var dot priekšroku dzirnavām ar pašmāju drupināšanas un sijāšanas iespējām. |
Skrīninga pielaide: lielizmēra un mazizmēra materiāls kopā nedrīkst pārsniegt 10% no kopējās partijas svara standarta komercpraksei. Izmantojot serdeņu stiepli, raksturīgas stingrākas pielaides (±5%).
6. Iepakojums, dokumentācija un kvalitātes nodrošināšana
Starptautiskajam iepirkumam iepakojums un dokumentācija ir tikpat svarīga kā sakausējuma specifikācija.
6.1. Iepakojuma iespējas
1 MT beztaras maisi (FIBC):Standarta eksporta iepakojums. Austs polipropilēns ar iekšējo polietilēna oderi. UV-stabilizēts uzglabāšanai ārpus telpām. Četras pacelšanas cilpas celtņa/iekrāvēja apstrādei.
25 kg / 50 kg maisi uz paletēm:Piemērots mazākiem{0}}apjoma pircējiem vai iekārtām bez lielapjoma-somu apstrādes aprīkojuma. Saraušanās-iesaiņota uz fumigētām koka paletēm (atbilst ISPM 15).
Tērauda mucas:Smalkiem pulvera veidiem (0–3 mm), kur mitruma aizsardzība ir kritiska. Izmanto galvenokārt serdeņa-stiepļu-materiālam.
Visi iepakojumi ir marķēti ar pakāpi, partijas numuru, ķīmisko specifikāciju, neto svaru un ZhenAn ražotāja identifikāciju. Līgumpasūtījumiem ir pieejama pielāgota etiķete (pircēja zīmols, galamērķa marķējums).
6.2. Kvalitātes dokumentācija
Katrs sūtījums ietver:
Analīzes sertifikāts (COA):Si, Al, C, P, S, Mn, Cr un jebkuru citu pirkuma līgumā norādīto elementu sērijveida ķīmiskā analīze.
SGS (vai līdzvērtīga) pārbaudes ziņojums:Trešās{0}}puses ķīmiskā sastāva, daļiņu izmēra sadalījuma un iepakojuma stāvokļa pārbaude. Pieejams pēc pieprasījuma vai kā līgumsaistības.
Daļiņu izmēra sadalījuma pārskats:Sietu analīze, kas parāda procentuālo daudzumu specifikācijā, liela izmēra un mazizmēra frakcijas.
Iepakojuma saraksts un izcelsmes sertifikāts:Standarta piegādes dokumentācija. E veidlapa / F veidlapas sertifikāti ir pieejami piemērojamiem preferenciālajiem tirdzniecības pasākumiem.
7. Kā norādīt ferosilīciju pirkuma pasūtījumā
Pilnīgai ferosilīcija specifikācijai jāietver šādi seši elementi. Tālāk ir sniegts piemērs.
Pirkuma pasūtījuma specifikācijas piemērs:
Produkts: ferosilīcijs FeSi75Al1.0
Ķīmiskā viela: Si lielāks vai vienāds ar 75,0%, Al mazāks vai vienāds ar 1,0%, C mazāks vai vienāds ar 0,20%, P mazāks vai vienāds ar 0,035%, S mazāks vai vienāds ar 0,025%
Izmērs: 10–50 mm (lielāks par vai vienāds ar 90% diapazonā, mazāks vai vienāds ar 5% lielu izmēru, mazāks vai vienāds ar 5% mazāks izmērs)
Iepakojums: 1 MT beztaras maisi ar iekšējo starpliku
Daudzums: 100 MT (±5% pielaide)
Dokumentācija: COA par partiju, SGS pārbaude iekraušanas ostā
Piegāde: FOB Tianjin / CIF [galamērķa osta]
Visu sešu elementu iekļaušana novērš neskaidrības un nodrošina, ka piegādātājs var piedāvāt un piegādāt tieši to, kas nepieciešams jūsu procesam.
Bieži uzdotie jautājumi
Kāda ir atšķirība starp FeSi75, FeSi72 un FeSi65 ferosilīciju?
Šīs trīs kategorijas galvenokārt atšķiras ar silīcija saturu: FeSi75 satur vairāk vai vienāds ar 75% Si, FeSi72 satur vairāk vai vienāds ar 72% Si, un FeSi65 satur vairāk vai vienāds ar 65% Si. FeSi75 nodrošina spēcīgāko deoksidācijas jaudu, un tas ir ieteicams augstas kvalitātes tērauda un kaļamā čuguna inokulācijai. FeSi72 ir ekonomiska alternatīva vispārējai tērauda ražošanai -, lai piegādātu tādas pašas silīcija vienības, ir nepieciešams par aptuveni 4% vairāk materiāla pēc svara. FeSi65 izmanto lielapjoma deoksidācijā, kur izmaksas ir galvenā problēma un silīcija specifikācijas mērķi ir elastīgi. FeSi75 piedāvā arī piecas alumīnija apakškategorijas (Al Mazāks vai vienāds ar 0,1% līdz Mazāks vai vienāds ar 2,0%) lietojumiem, kuros nepieciešama stingra iekļaušanas kontrole, piemēram, gultņu tērauds un elektrotērauds.
Kā ferosilīcija deoksidācijas reakcija darbojas tērauda ražošanā?
Silīcijs ferosilīcijā reaģē ar izšķīdušo skābekli izkausētā tēraudā saskaņā ar 2FeO + Si → 2Fe + SiO₂. Iegūtais silīcija dioksīds (SiO₂) ir vieglāks par šķidro tēraudu un peld izdedžu slānī, kur tas tiek noņemts. FeSi75 ar lielāku silīcija saturu kilogramā nodrošina ātrāku un pilnīgāku deoksidāciju. Silīcija reģenerācijas rādītāji parasti svārstās no 70% līdz 92% atkarībā no pievienošanas metodes - novēlota pievienošana deoksidētam tēraudam vai injicēšana caur serdeņu stiepli nodrošina lielāku atgūšanu nekā agrīna cieto vielu pievienošana oksidēšanas vannai. Pareizi deoksidētam tēraudam ir mazāk oksīdu ieslēgumu, labākas mehāniskās īpašības, samazināta porainība un uzlabota virsmas kvalitāte.
Kādu ferosilīcija daļiņu izmēru man izvēlēties savam lietojumam?
Daļiņu izmēra izvēle ir atkarīga no jūsu krāsns veida un pievienošanas metodes. Izmantojiet 0–3 mm stiepļu ražošanai ar serdi un pulvera iesmidzināšanas sistēmām. Liešanas inokulācijai un vidējas ietilpības krāsnīm izmantojiet 3–10 mm. Izmantojiet 10–50 mm elektriskajām loka krāsnīm (EAF), pamata skābekļa krāsnīm (BOF) un kausu krāsnīm - tas ir visbiežāk norādītais izmērs globālajā tērauda ražošanā. Izmantojiet 50–100 mm lielām iegremdētām loka krāsnīm un lielapjoma sakausējumu uzlādēšanai. Dabīgais bloku materiāls (-sasmalcināts, nesijāts) ir pieejams par zemāku cenu dzirnavām, kuras veic savu izmēru. Pirms pasūtīšanas vienmēr apstipriniet izmēru sadalījuma pielaides savam piegādātājam.
Kāda ir alumīnija loma ferosilīcijā, un kāpēc zemas -Al pakāpes ir svarīgas?
Alumīnijs ir ferosilīcijā dabiski sastopams piemaisījums, ko ievada no kvarca izejmateriāla un reducēšanas procesa. Standarta tērauda ražošanā alumīnija līmeņi līdz 2,0% ir pieņemami, jo iegūtie Al₂O3 ieslēgumi nav būtiski gala lietošanas veiktspējai. Tomēr gultņu tēraudam, atsperu tēraudam, elektrotēraudam un citiem augstas -tīrības pakāpes līmeņiem ir nepieciešams zems-alumīnija ferosilīcijs (Al mazāks vai vienāds ar 0,5% vai mazāks vai vienāds ar 0,1%), jo cietie, ne{8}deformējamie Al₂O₃ koncentratori samazina virsmas kvalitāti, iedarbojoties uz spriedzi. plāniem-izmēra izstrādājumiem un nepārtrauktas liešanas laikā var aizsprostot iegremdētās ieejas sprauslas. Cenas piemaksa par zemām -Al šķirnēm (5–10%) parasti tiek atgūta, samazinot noraidīšanas līmeni augstvērtīgā tērauda ražošanā.
Kā ferosilīcijs parasti tiek iepakots starptautiskai pārvadāšanai?
Standarta eksporta iepakojums ir 1-metriskās-tonnas lielapjoma maisi (FIBC), kas izgatavoti no austa polipropilēna ar iekšējiem polietilēna starplikām. Tie ir UV{5}}stabilizēti uzglabāšanai ārpus telpām, un tiem ir četras pacelšanas cilpas. Maza apjoma pircējiem standarta aprīkojumā ietilpst 25 kg vai 50 kg austi maisiņi uz fumigētām koka paletēm (atbilst ISPM 15). Smalkas pulvera kategorijas (0–3 mm) var tikt piegādātas noslēgtās tērauda mucās, lai nodrošinātu aizsardzību pret mitrumu. Uz visiem iepakojumiem ir norādīts partijas numurs, pakāpe, ķīmiskā specifikācija, neto svars un ražotāja identifikācija. ZhenAn piegādā no Tianjin ostas ar pilnu dokumentāciju, tostarp COA, SGS pārbaudes ziņojumiem, iepakojuma sarakstu un izcelsmes sertifikātu.
Vai tērauda ražošanas deoksidācijai var izmantot FeSi72, nevis FeSi75?
Jā, FeSi72 var aizstāt FeSi75 daudzos vispārīgos tērauda ražošanas lietojumos. Deoksidācijas ķīmija ir identiska - mainās tikai nepieciešamais daudzums. Lai piegādātu tādu pašu silīcija masu kā FeSi75, jums ir nepieciešams par aptuveni 4% vairāk FeSi72 pēc svara. FeSi75 joprojām ir labāka izvēle, ja: (a) ir nepieciešama stingra silīcija specifikācijas kontrole gala tēraudam, (b) tiek ražots augstas kvalitātes tērauds (gultņu, atsperu, elektroinstrumentu, instrumentu tērauds), kur piemaisījumu ierobežojumi ir kritiski, vai (c) alumīnija saturs ir stingri jākontrolē, izmantojot sertificētu Al{10}}pakāpju. FeSi72 ir ekonomiska izvēle standarta oglekļa tērauda, armatūras tērauda, konstrukciju tērauda un stiepļu stieņu ražošanai, kur nelielas piemaisījumu izmaiņas ir pieļaujamas. Pirms aizstāšanas lēmuma pieņemšanas aprēķiniet savas faktiskās izmaksas uz vienu atgūtā silīcija kilogramu.
Atsauces
GB/T 2272-2020 - Ferosilīcijs (硅铁). Ķīnas Tautas Republikas nacionālais standarts. https://openstd.samr.gov.cn/bzgk/std/newGbInfo?hcno=F93D0B06FA81F6070F10BF51822BB152 (aplūkots 2026-08-06)
HS dzelzs sakausējums - dzelzs silīcijs: kategorijas, sastāvs un pielietojums. https://hsferroalloy.com/ferro-silicon/ (aplūkots 2026-08-06)
HS ferosakausējums - ferosilīcija kategorijas un to pielietojums. https://hsferroalloy.com/grade
ZX dzelzs sakausējums - Īpašas prasības ferosilīcija izmēram dažādās nozarēs. https://zxferroalloy.com/resource/specific-prasības--ferosilīcija-izmēram--dažādās-nozarēs/ (apskatīts 2026.08.06.)
ZhenAn / Ferro-Silicon-Alloy.com - Kāda izmēra ferosilīcijs tērauda ražošanai? Pilnīga daļiņu izmēra izvēles rokasgrāmata. https://www.ferro-silicon-alloy.com/news/what-size-ferrosilicon-par-tērauda ražošanai-comple-85576345.html (piekļuve 2026-08-06)
Caishuku materiālu datu bāze - FeSi75Al1.5 par GB/T 2272-2020. https://www.caishuku.com/material/detail_3006345.html (aplūkots 2026-08-06)
Caishuku materiālu datu bāze - FeSi65 par GB/T 2272-2020. https://www.caishuku.com/material/detail.php?mid=3007761 (aplūkots 2026-08-06)
Elkem - Kas ir ferosilīcijs? https://www.elkem.com/products/silicon/ferrosilicon/ (aplūkots 2026-08-06)
Beifang Alloy - Ferro Silicon 70/75 Grade: specifikācijas, īpašības un pielietojums. https://www.beifangalloy.com/ferro-silicon-70-75-grade-specifications-properties-and-applications/ (aplūkots 2026-08-06)
Sākotnējais avota raksts - ZhenAn International, "Augstas kvalitātes ferosilīcijs 75%/72%/65% tērauda ražošanai." https://www.metal-alloy.com/info/high-quality-ferrosilicon-75-72-65-for-stee-103043805.html (publicēts 2025.07.13., piekļūts 2026.08.2006.)
Atjaunināšanas datumā (2026. gada 6. augustā) visi tehniskie dati ir salīdzināti ar-citētajiem avotiem. Ķīmiskā sastāva diapazoni ir balstīti uz GB/T 2272-2020 un reprezentatīvajām komerciālajām specifikācijām. Faktiskie dzirnavu sertifikāti var atšķirties piemērojamā standarta pieļaujamās pielaides robežās. Ja konstatējat kļūdu, sazinieties ar mums pa market@zanewmetal.com, lai mēs varētu to labot.

Norādiet savu ferosilīciju - Mēs piedāvāsim piedāvājumu 24 stundu laikā
Pastāstiet mums savu pakāpi (FeSi75/72/65), Al limitu, daļiņu izmēru, iepakojuma izvēli un ikmēneša apjomu. Mūsu metalurģijas komanda atgriezīs COA-nodrošinātu piedāvājumu ar izpildes laiku.
E-pasts:market@zanewmetal.com· WhatsApp: +86 155 1882 4805

