Ferromangāns tiek pirkts un pārdots ar mangāna saturu, tāpēc tirdzniecības apzīmējums, piemēram, Mn 70, ir līgumā noteikts paziņojums par ķīmisko sastāvu, nevis mārketinga etiķete. Indijas tirgus kotācijas, kas datētas ar 2025. gada 12. maiju, sniedz pircējiem praktisku atskaites punktu: 70 Mn feromangāns tika novērtēts ar zemāko 73 000 Rs./metrisko tonnu un augstāko – 73 500 Rs./metrisko tonnu gan Durgapurā, gan Raipurā, un starpība ir aptuveni 0,7% grupas. Šī šaurā josla norāda uz līdzsvarotu vietējā piedāvājuma pozīciju, nevis uz saspringtu vai pārkarsētu tirgu.
Kāpēc Mn 70 ir atsauces pakāpe Indijā?
Durgapura un Raipur atrodas Indijas blīvākajā tērauda un dzelzs sakausējuma lentē, kur domnu -krāsns un elektrisko-kuršņu ražotāji patērē daudz-oglekļa feromangānu kā deoksidētāju un mangāna nesēju. Tā kā vietējie mangāna rūdas resursi ir ierobežoti, kausēšanas uzņēmumi ir atkarīgi no importētās rūdas, galvenokārt no Dienvidāfrikas, Austrālijas un Gabonas, un no dominējošā rūpnieciskās elektroenerģijas tarifa. Abas ievades vairāk ietekmē zemāko cenu nekā dzirnavu noskaņojums. Kad rūdas izkraušanas izmaksas pieaug vai tarifi tiek pārskatīti, Mn 70 kotācijas mainās vispirms; ja rūdas ienākšana ir liela, kotētā josla sašaurinās un pircēji atgūst sarunu telpu.
Feromangāna saturs ar augstu{0}}oglekļa saturu
Specifikācijas, kas tiek nosūtītas uz Indiju un eksporta galamērķiem, parasti ir norādītas kā mangāna minimums, kā arī silīcija, oglekļa, fosfora un sēra griesti. Tipiskas kausēšanas rindas izskatās šādi:
| Parametrs | 1. rinda | 2. rinda | 3. rinda | 4. rinda |
|---|---|---|---|---|
| Mn | 60% min | 65% min | 55% min | 60% min |
| Si | 14% min | 16% min | 22% min | 28% min |
| C | 2,50% maks | 2,00% maks | 0,50% maks | 0,10% maks |
| P | 0,30% maks | 0,25% maks | 0,20% maks | 0,20% maks |
| S | 0,03% maks | 0,02% maks | 0,02% maks | 0,02% maks |
Rindas, kurās ir 0,50% un 0,10% oglekļa maksimuma, raksturo materiālu ar vidēju-oglekļa saturu un zemu-oglekļa saturu, nevis ar augstu-oglekļa saturu. Tāpēc mangāna skaitlis vien nekad nenosaka produktu; līdzās vienmēr ir jālasa oglekļa un silīcija kolonnas. Dažās specifikācijās fosfora daudzums ir atļauts ne vairāk kā 0,15% vai 0,10%, ja kausēšanas cehs ražo tēraudus ar zemu-fosfora saturu.
Kā Mn 70 atbilst publicētajiem standartiem
ASTM A99 attiecas uz feromangānu kā specifikāciju šķiru saimi, un GB/T 3795-2014 definē feromangāna apzīmējumus, ko plaši izmanto Ķīnas eksporta dokumentos; pavadošais silikomangāns ir definēts GB/T 4008-2008. Citāts, kas rakstīts vienkārši kā "Mn 70", pats par sevi nav standarta apzīmējums — tas norāda minimālo mangāna līmeni, kas ir jāsavieno ar ierobežojumiem pārējiem četriem elementiem. Pircējiem, kas salīdzina dažādu kausēšanas uzņēmumu piedāvājumus, ir jāpieprasa pilns ķīmiskais sertifikāts, nevis jāpieņem saīsinājums, jo divi piedāvājumi ar nosaukumu Mn 70 var atšķirties par vairāk nekā 1% oglekļa un par atlikuma silīciju.
Piegādātā forma, iepakošana un pārbaude
Eksporta partijas parasti tiek iesaiņotas 1 MT lielajos maisos, un pārbaudes sertifikātu izsniedz neatkarīga trešās puses pārbaudes iestāde vai ražošanas uzņēmums atkarībā no līguma nosacījumiem. Trīs klauzulas ir pelnījušas uzmanību sarunu laikā. Pirmkārt, jānosauc paraugu ņemšanas metode un izmantotā laboratorija, jo mangāna un sēra rezultāti atšķiras atkarībā no parauga sagatavošanas. Otrkārt, vienreizēju izmēru diapazons ir jāieraksta specifikācijā un jāapstiprina sertifikātā, jo soda naudas ietekmē atgūšanu kausā. Treškārt, cenas bāze - neatkarīgi no tā, vai piedāvājums ir no rūpnīcas-, FOB vai piegādāts Indijas ostā -, izskaidro lielāko daļu atšķirību starp diviem šķietami līdzīgiem skaitļiem, jo īpaši, ja kravu un ostas apkalpošana ir nepastāvīga.
Kas virza Indijas cenu grupu
Trīs virzītāji izskaidro lielāko daļu Indijas kotāciju kustības: importētās mangāna rūdas izmaksas, rūpnieciskās elektroenerģijas tarifi kausēšanas klasteros un vietējā tērauda produkcija. Rūda un jauda nosaka izmaksu minimumu, savukārt tērauda ražošanas tempi nosaka pieprasījumu. Tā kā gan Durgapur, gan Raipur 2025. gada 12. maijā kotēja to pašu 73 000 līdz 73 500 Rs./metrisko tonnu, tirgus tajā brīdī tika sadalīts starp abiem centriem -, kas bija neparasti skaidrs signāls, ka nevienai no šīm vietām nebija kravas vai pieejamības priekšrocības.
Bieži uzdotie jautājumi
Q:Vai Mn 70 ir tas pats, kas augsts{1}}oglekļa feromangāns?
A: Ne pats par sevi. Mn 70 norāda mangāna minimumu; saimi (augsts, vidējs vai zems oglekļa saturs) nosaka oglekļa ierobežojums, kas svārstās no 2,50% līdz 0,10% augstākajās rindās.
Q:Kāpēc Durgapur un Raipur noteica vienādu cenu 2025. gada 12. maijā?
A. Abi centri tika novērtēti ar 73 000 Rs./metrisko tonnu un 73 500 Rs./metrisko tonnu Mn 70, kas norāda uz līdzsvarotu reģionālo piegādi bez kravas vai pieejamības uzcenojuma starp tiem.
Q:Kādi standarti attiecas uz feromangāna līgumu?
A: ASTM A99 attiecas uz feromangāna šķiru saimi, GB/T 3795-2014 nosaka Ķīnas dokumentācijā izmantotos eksporta apzīmējumus, un GB/T 4008-2008 attiecas uz silikomangānu, ja arī šis papildinājums ir piegādāts.
Q:Kādi sēra un fosfora ierobežojumi būtu jānorāda?
A: 0,03% S max ar 0,30% P max ir raksturīgs rupjākām mangāna kategorijām, pievilkšana līdz 0,02% S ar 0,20% līdz 0,25% P tīrākām kategorijām un līdz 0,15% vai 0,10% P max zema-fosfora tērauda ražošanai.
Q:Kā feromangāns tiek iepakots un sertificēts eksportam?
A: Standarta prakse ir 1 MT lielie maisi, ar sertifikātu, ko izsniedz neatkarīga trešās puses testēšanas iestāde vai ražošanas darbi saskaņā ar līguma noteikumiem.
Q:Vai kotēto Rs./metrisko tonnu cenu var tieši salīdzināt ar FOB piedāvājumu?
A: Nē. Indijas iekšzemes kotācijas tiek norādītas no rūpnīcas- vai tiek piegādātas klasterī, savukārt eksporta piedāvājumi tiek kotēti FOB vai CIF. Pirms abu skaitļu salīdzināšanas ir jāsaskaita kravas, ostas apstrādes un nodevas.

